12 švyturių šalis - Urugvajaus nacionalinė diena

Urugvajaus, šalies, kurios 600 km pajūryje pastatyta 12 švyturių ir gyvena 70% šalies gyventojų, paviljonas įsikūręs Atlanto vandenyno paviljonų sekcijoje. Pasaulinėje Josu parodoje Urugvajus vadinamas gamtos šalimi. Prie įėjimo pasitinka stendai, kuriuose eksponuojama pirmųjų Urugvajaus kolonizatorių, vadinamųjų kichotų, buitis: matės puodeliai, kreolų sidabro papuošalai, odos, vilnos dirbiniai.

Iš ten lankytojai patenka į ilgą koridorių, kurio lenktos sienos 5 minutėms tampa ekranais. Filmuotoje medžiagoje rodomi Urugvajaus gamtos vaizdai, 12 žymiųjų Urugvajaus švyturių, kurie veikimo principas pagrįstas saulės elementais, faunos ir floros pavyzdžiai, trumpa Urugvajaus istorija. Visa tai gidė paaiškina korėjiečių ir anglų kalbomis. Ispaniškai pasisveikinti išmokyti lankytojai gali pasakyti Hola (labas) praplaukiančiai undinei. Filmukas baigiasi trumpomis istorijomis apie futbolą, vyną ir karnavalą. Tai trys dalykai, kuriais garsėja Urugvajus.

Iš koridoriaus patenkama į išėjimo salę, kurioje stovi miniatūriniai Urugvajaus švyturiai su įmontuotais mažais ekranais. Juose interaktyviuoju būdu lankytojai gali plačiau susipažinti tiek su kiekvienu švyturiu, tiek su pačiu Urugvajumi.

Prie išėjimo esančioje parduotuvėje galima įsigyti urugvajietiškų kortų rinkinį, sidabro papuošalų, odos ir vilnos dirbinių. Paviljone įsikūrusiame restorane Montevideo išalkę lankytojai gali paskanauti urugvajietiškos virtuvės patiekalų. Meniu galima rasti chivito, pastos con albondigas, specialaus Montevideo pietų rinkinio, merluzos a la pancha, salotų, išgerti kavos, vyno ar gaiviųjų gėrimų.

Įdomi detalė: kiekviename paviljone lankytojas gali gauti antspaudą į specialų EXPO pasą. Urugvajaus antspaudas primena tikrąjį migracijos departamento antspaudą, su užrašu Salida (išvykimas) ir data, kada apsilankyta paviljone.

Kultūrinė Urugvajaus Nacionalinės dienos programa populiariosios ir tradicinės Urugvjaus muzikos Candombe mišinys, atliekamas tradiciniais urugvajietiškais būgnais (jų yra trys, kiekvieno pavadinimas priklauso nuo dydžio ir atliekamos funkcijos: chico - mažiausias; repique - vidutinio dydžio ir piano - didžiausias).

Rytinėje dalyje skambėjo tradicinė Urugvajaus būgnų muzika - Danielio "Tatita" Marquezo grupės su kviestiniu muzikantu Hugo Fattoruso pasirodymas. Vakarinėje dalyje koncertavo žymus muzikantas Rubenas Rada su savo trupe. Vaizdo medžiagoje galima pasigėrėti ištraukomis iš rytinio pasirodymo.

Parengė: Martynas ir Akvilė B.