Gintarinei Lietuvos pakrantei abejingų nėra

Karštą penktadienio popietę Lietuvos paviljono svečiai mėgavosi nuostabiais Lietuvos pajūrio vaizdais - Lietuvos fotografo Jono Kalvelio juodai-baltomis fotografijomis "Kopos" ir gidų atraktyviu pristatymu "Lietuvos gintarinis pajūrys - stebuklai, mitai ir tikrovė".

Gausiai susirinkusiems svečiams Akvilė Banelytė pristatė Klaipėdos kraštą, jo istoriją ir specifiką, Klaipėdos jūrų uostą. Rugilė Pašukonytė pasakojo apie Kuršių nerją ir jos gyvenvietes, Kuršių marias ir Baltijos jūrą, Parnidžio kopą ir kitus nuostabius gamtovaizdžius.

Svečiai sužinojo, kad Klaipėdos jūrų uostas yra vienintelis šiauriausias Baltijos jūros neužšąlantis uostas, kodėl Lietuvos Kuršių nerija yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąrašą, taip pat apie "Lonely Planet" paskelbtus rinkimų rezultatus, pagal kuriuos Lietuvos paplūdimiai yra antroje vietoje nuostabiausių pasaulio paplūdimių sąraše. Rokas Jurkevičius, kuris pristatė gintarą, jo gavybos ir panaudojimo tradicijas, atsakė į klausimą, ar galima iš gintare esančio uodo inkliuzo paimti dinozauro DNR ir jį atkurti.

Daugelis pristatyme dalyvavusiųjų stebėjosi natūraliu pajūrio grožiu ir kopų mistika bei garsiai svajojo norintys visa tai išvysti savomis akimis.

Po pristatymo atidžiausieji svečiai, atsakę į viktorinos klausimus, gavo tikrų Baltijos gintaro gabalėlių.