Lietuvos paviljone atidaryta A.Aleksandravičiaus fotografijų paroda

"Patinka nespalvota fotografija, nes taip galima geriau išryškinti žmogaus esmę", - penktadienį per Lietuvos paviljone vykusį fotografijų parodos "Lietuvos veidai" atidarymą sakė parodos autorius, žinomas fotomenininkas Algimantas Aleksandravičius.

Europoje pripažintas portretinės fotografijos meistras susitikime su parodos lankytojais atskleidė savo darbo sutbilybes. Jis tikino, kad prieš kiekvieną susitikimą su fotografuojamuoju atlieka namų darbus – papildomai domisi žmogaus asmenybe, pasiekimais gyvenime, o susitikus visą laiką stengiasi palaikyti pokalbį su savo fotografijos objektu.

„Geriausi žmogaus vartai – akys. Kartais užmerktos akys pasako daugiau negu atmerktos“, - apie kai kuriose savo nuotraukose įamžintus žmones kalbėjo jau 25-erius metus meninės fotografijos srityje dirbantis vyras.

Parodos autorių pristatęs Lietuvos paviljono generalinis komisaras Romas Jankauskas  teigė, kad meninė fotografija Lietuvoje turi gana senas ištakas – nuotraukos su Lietuvos vaizdais jau buvo eksponuotos tarpukariu vykusiose pasaulinėse EXPO parodose, kuriose dalyvavo ir Lietuva.

Komisaras juokavo, kad sovietų okupacijos metais krepšinis ir fotografija buvo du dalykai, bene labiausiai dominę berniukus. „Kas nežaidė krepšinio, darė fotografijas. Kai kurie iš jų tapo žinomais fotografais“, - sakė R.Jankauskas.

Susitikime su parodos lankytojais dalyvavo ir Lietuvos fotomeninkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis. Jis pakomentavo parodos autoriaus kūrybą, kalbėjo apie meninės fotografijos būklę Lietuvoje, prisiminė, kada ir kokiomis aplinkybėmis Lietuvos fotomenininkai susibūrė į organizaciją. Pristatymo metu dideliame ekrane žiūrovai galėjo išvysti ne tik A.Aleksandravičiaus, bet ir kitų šalies fotografų Lietuvoje bei užsienyje sukurtas nuotraukas.

Renginyje apsilankę kitų paviljonų atstovai bei parodos „Expo 2012“ lankytojai ir patys aktyviai domėjosi rodomais darbais. A.Aleksandravičiaus be kita ko žiūrovai teiravosi, kokie žinomi žmonės įamžinti nuotraukose, su kokiu fotoaparatu jis dirbantis.

Lietuvos paviljone atidarytoje parodoje eksponuojama dvylika žinomų Lietuvos žmonių portretinių fotografijų. Nuotraukose įamžintas disko metikas Virgilijus Alekna, aktorius Gediminas Girdvainis, rašytojas Ričardas Gavelis bei daugelis kitų.

A.Aleksandravičiaus portretinių fotografijų parodos iki šiol surengtos ne tik Lietuvoje, tačiau ir Lenkijoje, Kazachstane, Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje, Rusijoje bei Ukrainoje.  Už savo darbus, populiarinant Lietuvos kultūrą ir meną, kūrėjas yra gavęs daugybę apdovanojimų – Nacionalinę kultūros ir meno premiją, Vyriausybės kultūros ir meno premiją, Kultūros ministerijos premiją bei daugelį kitų. 2003-aisiais jam atiteko Fujifilm Euro Press konkurso pagrindinis prizas Portreto kategorijoje. Menininkas yra išleidęs 11 autorinių albumų, kuriuose įamžinti žinomi Lietuvos dailininkai, rašytojai, muzikantai, kiti iškilūs šalies bei užsienio žmonės. Kūrėjas vien Lietuva neapsiriboja – A.Aleksandravičiaus portretinėse fotografijose įamžintos ir žinomos Rusijos bei Kazachstano asmenybės.

Nuo šiol kiekvieną penktadienį Lietuvos paviljone bus atidaroma vis nauja meninių fotografijų paroda. Renginių ciklas, kuriame aštuoniomis parodomis pristatoma Lietuvos fotografų kūryba, organizuojamas kartu su Lietuvos fotomenininkų sąjunga.