Pasaulinėje parodoje „EXPO 2012“ – Lietuvos nacionalinė diena

Birželio 24 dieną Pietų Korėjos mieste Yeosu vykstančioje pasaulinėje parodoje „EXPO 2012" paminėta Lietuvos nacionalinė diena. Mūsų šaliai tą dieną skiritas didžiausias Expo vadovų ir žiniasklaidos dėmesys, parodą palankė oficiali delegacija iš Lietuvos.

„Lietuva jau dešimtą kartą oficialiai dalyvauja Expo parodoje, šį kartą parodos lankytojams pristatanti Baltijos gintarą - neatsiejamą šalies kultūros elementą", - oficialiosios ceremonijos metu kalbėjo Lietuvos delegacijos vadovas, kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Ministras pabrėžė, kad EXPO - tai vienas didžiausių ir svarbiausių būtent kultūros ir kūrybiškumo projektų, dar sykį parodantis, kokį vaidmenį kultūra ir kūryba šiandien vaidina kuriant pasakojimus apie šalį, jos vaidmenį politiniame, tarptautinių ryšių, ekonominiame, socialiniame gyvenime, sprendžiant aplinkosaugos ir darnios plėtros problemas, supažindinant su įvairiomis pasaulio kultūromis. Lietingą dieną A. Gelūnas juokaudamas atsiprašė parodos lankytojų iš lietaus šalies Lietuvos atvežęs lietų ir sulaukė gyvos publikos reakcijos.


„EXPO 2012" komisaras Joon-hee Lee dėkojo Lietuvai už dalyvavimą parodoje ir pabrėžė, kad ministro atvykimas į EXPO valstybės nacionalinės dienos proga atspindi didelį šalies vyriausybės dėmesį parodai ir padeda stiprų pamatą tolesniam draugiškam Lietuvos ir Korėjos bendradarbiavimui.

Lietuvos nacionalinės dienos proga Yeosu miesto svečiai ir EXPO lankytojai turėjo retą galimybę išvysti septyniskart pasaulio ir aštuoniskart Europos čempionų - sportinių šokių kolektyvo „Žuvėdra" - pasirodymus. Šeštadienį pasirodę Yeosu miesto savivaldybės aikštėje sekmadienį šokėjai keliskart džiugino EXPO parodos lankytojus.

Lietuvos paviljono lankytojams birželio 24 dieną buvo teikiamos lietuviškos trispalvės vėliavėlės, o folkloro ansamblis „Dainava" iš Alytaus linksmino svečius tautinėmis dainomis. Drąsesni paviljono lankytojai mielai fotografavosi su ansamblio dalyviais, dėvinčiais Lietuvos liaudies kultūros centro parinktus tautinius kostiumus.
 
Nuotrauka: BFL/Tomas Lukšys