Lietuvos paviljone pristatyti pirmininkavimo ES planai

Likus metams iki Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai (ES), pasaulinėje parodoje „Expo 2012" Lietuvos diplomatai pristatė mūsų šalies pirmininkavimo Bendrijai planus.

Penktadienį Lietuvos paviljone surengtame pristatyme svarbiausius šalies uždavinius pirmininkavimo laikotarpiu įvardijo Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovai - Pirmininkavimo ES Tarybai departamento direktoriaus pavaduotojas Julius Pranevičius ir šio departamento atstovas Marijus Neliupšis.

Išgirsti 28-erių šalių Bendrijai vadovausiančios Lietuvos prisistatymo susirinko gausus būrys žiūrovų - į renginį atėjo svečiai iš Švedijos, Italijos, Rusijos, Argentinos, Japonijos ir kitų pasaulio valstybių.

„Pirmininkavimas yra vienas didžiausių Lietuvos iššūkių po Nepriklausomybės atgavimo, kuriam atsakingai ruošiamės. Likus metams iki Lietuvos pirmininkavimo, siekiame parodyti ES veiklos prioritetus ir kaip Lietuva gali prisidėti prie stipresnės Europos kūrimo", - sakė J.Pranevičius.

Po oficialios dalies renginio dalyviai galėjo neoficialiai pabendrauti su Lietuvos diplomatais, pasidomėti jiems rūpimais klausimais.

„Susitikime buvo daug atstovų iš kitų paviljonų, kurie savo šalyse užima atsakingas pareigas ministerijose ir turi betarpiškos pirmininkavimo ES Tarybai patirties. Jie sveikino Lietuvą su atsakingu rengimusi pirmininkavimui. Renginio dalyviai taip pat domėjosi, ko Europa gali laukti iš Lietuvos mūsų šalies pirmininkavimo laikotarpiu", - tvirtino M.Neliupšis.

J.Pranevičius nurodė, kad šis susitikimas buvo nauja ir naudinga patirtis, nes teko atstovauti ne tik Lietuvai, bet ir visai Europos Sąjungai. „Mums tai pirmosios pamokos, kai kalbame ne tik savo, bet ir visos Bendrijos vardu, ką turėsime daryti pirmininkaudami ES kitąmet", - teigė jis.

Renginio metu Lietuvos paviljono generalinis komisaras Romas Jankauskas atidarė Gyčio Skudžinsko fotografijų parodą „Tyla" ir pakvietė į kitą penktadienį rengiamą lietuviškų madų pristatymą. Susitikimo dalyviams koncertavo populiariosios klasikos grupė „el Fuego".