Revoliucijos dvasia Egipto nacionalinėje dienoje

Švęsdamas nacionalinę dieną parodoje „Expo 2012" Egiptas neišvengė politikos. Per šokėjų pasirodymus ekranuose šmėžavo nuotraukos iš pastaraisiais metais vykusios Egipto revoliucijos.

Sveikindamas Egiptą su nacionaline diena "Expo 2012" generalinis komisaras Lee Joon-Hee prisiminė didingą, tūkstančius metų siekiančią šios Afrikos šalies istoriją bei pasiekimus mokslo ir kultūros srityse. Komisaras savo kalboje netiesiogiai užsiminė apie pernai ir šiemet piramidžių šalyje vykusią vadinamąją Egipto revoliuciją.
"Naujausi prezidento rinkimai rodo, kad Egiptas daro viską siekdamas įtvirtinti demokratiją ir įstatymo viršenybę", - egiptiečius pagyrė Lee Joon-Hee.

Per iškilmingą ceremoniją kalbėjęs Egipto atstovas, šios šalies ambasadorius Korėjoje Mohamedas El-Zorkany netruko atsidėkoti pasaulinio renginio šeimininkams. Jis negailėjo gražių žodžių prieš parodą sutvarkytai Yeosu miesto infrastruktūrai ir dėkojo šeimininkams už svetingumą.

Po oficialių kalbų gausiai pagrindinėje "Expo" salėje susirinkusiai publikai nuostabų pasirodymą surengė Egipte gerai žinoma "Redos trupė" (Reda Troupe). Šis kolektyvas, šokantis tradicinius egiptietiškus šokius, papildytus vakarietiškiems šokiams būdingais elementais, Egipte yra gerai žinomas. Komandoje yra pasikeitusi ne viena šokėjų karta - trupė gyvuoja nuo 1959-ųjų, kada dvi šeimos kolektyvą subūrė.


Grupės pasirodyme netrūko ir politinių motyvų - dideliame ekrane buvo rodomos nuotraukos iš 2011-aisiais prasidėjusios Egipto revoliucijos. Žiūrovai stebėjo ne tik meistriškai atliekamus ir visų dėmesį prikausčiusius egiptietiškus šokius, papildytus choreografų improvizacijomis , tačiau ir įamžintas akimirkas iš neseniai vykusių neramumų šalyje: rodytos nuotraukos iš riaušių gatvėse, verkiančios moterys, kruvini žmonių veidai.

Revoliucinės nuotaikos atsispindėjo ir kai kuriuose šokiuose - pavyzdžiui, vienas šokis buvo atliekamas šokėjams persirišus juostomis su Egipto vėliavos spalvomis, parinkta ir atitinkama muzika.

Nepaisant politinių motyvų, žiūrovai gausiais plojimais apdovanodavo kiekvieną trupės pasirodymą - šokiai su lazdomis ir kuriama istorija apie varžymąsi dėl merginos dėmesio, vyrų virtuoziški pasirodymai vilkint tradiciniais egiptietiškais sijonais sulaukdavo didžiulio žiūrovų palaikymo. Trupė sugebėjo jau per pirmąjį pasirodymą prikaustyti žiūrovų dėmesį ir jį išlaikyti iki renginio pabaigos.

Tekstas ir nuotraukos: Vytauto