Peru parodos lankytojus džiugino marineros ritmu

Tradicinis liaudies šokis marinera su skirtingomis jo variacijomis - tokią kultūrinę programą nacionalinės dienos proga parodos „Expo 2012" lankytojams pateikė Peru.

Po oficialių „Expo 2012" generalinio komisaro ir Peru užsienio reikalų ministerijos atstovo kalbų pagrindinė pasaulinės parodos salė „EXPO Hall" prisipildė muzikos.

Pradžioje į renginį susirinkę žiūrovai išvydo vaizdus iš šios Pietų Amerikos šalies - trumpame filmuke buvo rodoma filmuota medžiaga apie 19-ą pagal dydį pasaulio valstybę (Peru plotas siekia 1 mln. 285 tūkst. kvadratinių kilometrų).

Vėliau lankytojų akis džiugino tradicinio Peru liaudies šokio marinera meistrai - lankytojai išvydo skirtingus šokio variantus: jis skiriasi priklausomai nuo vietovės. Šioje Pietų Amerikos valstybėje yra daugybė marineros mokyklų, įsikūrusių įvairiose šalies kampeliuose, o marineros šokėjai kasmet jėgas išbando įvairiuose nacionaliniuose konkursuose.

Ne mažiau už patį šokį įdomi ir jo pavadinimo kilmė - anksčiau Peru gyventojai jį vadino čilena, o esamą pavadinimą davė tik XIX amžiaus antroje pusėje po Čilės ir Peru karo. Šokiui marineros pavadinimas suteiktas siekiant pagerbti Peru laivyną, kuris karo su Čile metu buvo vadinamas Marina de Guerra del Peru.

Nuotraukose - akimirkos iš Peru nacionalinės dienos.

Tekstas ir nuotraukos - Vytauto