Lietuvos paviljone - literatūros dienos

Pirmomis rugpjūčio dienomis Lietuvos paviljono didieji ir mažieji lankytojai turėjo puikią galimybę susipažinti su lietuvių literatūra - poezija ir pasakomis.

Kelias dienas mažieji paviljono svečiai kartu su vaikiškų knygelių autoriumi ir iliustratoriumi Kęstučiu Kasparavičiumi mokėsi piešti vieną iš pasakos herojų - Žirafą.  Vieni vaikai nedrąsiai klausinėjo, kokiomis spalvomis turi būti išdailinta Žirafa, kiti džiaugsminai šalia rašė savo vardus ir linkėjimus.Ketvirtadienį pirmasis Lietuvos paviljono Expo 1992 Sevilijoje generalinis komisaras, poetas Kornelijus Platelis korėjiečiams ir kitų valstybių atstovams pristatė lietuvių literatūros tendencijas nuo pirmosios spausdintos knygos M.Mažvydo "Katekizmo" iki šių dienų pastarąsias iliustruojant savos kūrybos eilėmis lietuvių, anglų ir korėjiečių kalbomis. Poeziją  taip pat skaitė Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas, o K. Kasparavičius  pasekė pasaką apie pingvinus.

Susitikime su lietuvių rašytojais dalyvavo romano apie Užupio Respubliką autorius korėjietis Haildži (Hailji), korėjiečiams ir kitų paviljonų atstovams pristatęs savo romaną bei negailėjęs pagyrų Lietuvai. Į korėjiečių klausimus apie Lietuvą taip pat išsamiai atsakinėjo jau kelerius metus Lietuvoje gyvenantis VDU korėjiečių kalbos lektorius Džinseokas Seo (Jinseok Seo). Korėjiečius labiausiai domino, kokie Lietuvos santykiai su kaimyninėmis valstybėmis, į kurią iš jų labiausiai panaši mūsų valstybė, ir  pripažino, kad kultūriškai ji nėra tokia tolima Korėjai kaip galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio.