Žemės ūkio dienos Lietuvos paviljone

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius lankėsi Lietuvos paviljone, kuriame atidarė žemės ūkio sektoriui skirtą konferenciją.

„Dėkoju visiems taip gausiai susirinkusiems į Lietuvos nacionalinį stendą, kuriame jau vyko visa eilė renginių, pristatančių įvairius Lietuvos ūkio sektorius, kultūros pasiekimus ir tradicijas, - į gausiai susirinkusius svečius kreipėsi ministras. - Norėčiau pristatyti vieną svarbiausių Lietuvos ūkio sektorių, būtent žemės bei maisto ūkį. Žemės ūkis – vienas svarbiausių Lietuvos ūkio sektorių, turintis ilgas tradicijas. Ekonomikos nuosmukio metu Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės sektorius išliko vienas stabiliausių Lietuvoje, ir netgi pasižymėjo 1,6 proc. augimu“.

Konferencijos metu Žemės ūkio ministerijos Pasirengimo pirmininkauti ir tarptautinio bendradarbiavimo departamento direktorė Daina Lipss pristatė bendrąją informaciją apie žemės ūkio sektorių, produkciją, importą ir eksportą, kaimo turizmą ir investicijas. Konferencijos dalyviai turėjo puikią progą ne tik susipažinti su žemės ūkio sektoriumi, bet ir gauti informacijos apie galimus bendradarbiavimo būdus bei paragauti lietuviško maisto.

Žemės ūkio ministras „Expo 2012“ parodoje dalyvavo Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) tarptautiniame simpoziume „Bado ir skurdo mažinimas pasitelkiant žuvininkystę“.