Lietuvos paviljono inicijuotame krepšinio turnyre varžosi 21 komanda

Lietuvos paviljonas pasaulinėse Expo parodose antrą kartą iš eilės organizuoja krepšinio čempionatą „ExpoBasket“. Šį kartą jėgas išmėgina 21 komanda, atstovaujanti ne tik valstybėms, bet ir jungtiniams šalių paviljonams bei kompanijoms.

Be turnyro organizatorės Lietuvos čempionate dalyvauja ir stiprias krepšinio tradicijas turinčios šalys, tokios kaip Jungtinės Valstijos, Argentina, Australija, Vokietija, Kinija, tačiau netrūksta ir ne tokių krepšinio pasaulyje žymių šalių vardų, kaip Tadžikistanas, Malaizija, Tailandas, Indonezija ar Filipinai.

Kai kurios valstybės krepšinio aikštelėje suvienija pajėgumus, pavyzdžiui, Belgija ir Monakas suformavo vieną komandą. Pasitikrinti savo įgūdžius žaidžiant prieš kitų valstybių atstovus nutarė ir dvi „Expo“ parodoje prisistatančios Pietų Korėjos kompanijos – „Hyundai Motor Group“ ir „Posco“ .

Lietuvių inicijuotame “ExpoBasket” krepšinio turnyre dalyvauja paviljonuose dirbantis personalas – gidai, administracijų atstovai, techniniai darbuotojai. Nors čempionate gali dalyvauti abiejų lyčių atstovai, didžiąją dalį žaidėjų sudaro vaikinai. Merginas savo komandose turi tik Jungtinės Valstijos ir Tailandas.

„ExpoBasket“ žaidžiamas pagal gatvės krepšinio taisykles – trys prieš tris į vieną krepšį. Vienerios rungtynės vyksta dešimt minučių, kiekvienose varžybose yra vienos minutės pertrauka. Be to, kartą per rungtynes kiekviena komanda gali paprašyti 30 sekundžių pertraukėlės. Po pražangos rungtynės stabdomos. Siekiant užtikrinti objektyvų teisėjavimą, nuspręsta, kad kiekviena turnyre dalyvaujanti komanda deleguotų po vieną teisėją. Tačiau ne visos komandos tai galėjo padaryti – dabar turnyre registruota trylika arbitrų iš skirtingų valstybių. Pasiektas bendras sutarimas, kad rungtynėse agresyviai žaidžantys žaidėjai turės praleisti rungtynes, o antrą kartą taip pat pasielgę bus diskvalifikuoti.

Šiuo metu turnyre vyksta atkrintamosios varžybos – komandos rungtyniauja keturiose grupėse. Iš kiekvienos grupės į kitą etapą pateks po dvi komandas. Pusfinalis numatytas liepos 20-ąją, o finale dvi stipriausios komandos susikaus liepos 21-ąją.
Lietuvos komanda pirmąsias rungtynes žais penktadienį prieš bendrą Monako ir Belgijos komandą.

Pasaulinėje parodoje „EXPO 2010“ Šanchajuje Lietuvos komanda „ExpoBasket“ čempionate užėmė garbingą antrąją vietą nusileisdama Bolivijos atstovams.