Papua Naujoji Gvinėja

Papua Naujosios Gvinėjos, kuri dar vadinama Ramiojo vandenyno Koralų trikampio Amazone, informacinis stendas Pasaulinėje Josu parodoje įsikūręs šalia kitų seseriškų Polinezijos valstybių stendų Jungtiniame Ramiojo vandenyno paviljone.

Didžiausia Papua Naujosios Gvinėjos sala yra antroji pagal dydį pasaulyje, o joje gyvena per 850 tautybių, besiskiriančių tiek kalba, tiek kultūra. Lankytojus, apsilankiusius Papua Naujosios Gvinėjos paviljone, pasitinka informaciniai stendai, juose pateikiama bendra informacija apie šalį, jos vėliava, kurioje spindinčios penkios žvaigždės simbolizuoja penkias pagrindines Papua Naujosios Gvinėjos salas.

Papua Naujosios Gvinėjos gyventojų daugumą sudaro vietiniai gyventojai, kurių buitis trumpai pristatoma ir valstybės stende. Yra keletas nuotraukų apie tradicinę žemdirbystę, žvejybą, trumpi aprašymai. Nepamirštamos ir unikalios aborigenų kaukės. Tolesniuose plakatuose trumpai pristatoma šiuolaikinės pramonės šakos: kalnakasyba, žvejyba. Prie išėjimo esančioje suvenyrų parduotuvėje lankytojai gali įsigyti unikalių Papua Naujosios Gvinėjos aborigenų papuošalų, tatuiruočių su tradiciniais ornamentais, kavos, alaus, džemo ir medaus.

Liepos 27-ąją dieną vykusios Papua Naujosios Gvinėjos nacionalinės dienos metu buvo ypatingai akcentuojamas Pietų Korėjos ir Papua Naujosios Gvinėjos bendradarbiavimas ekologijos, gamtos išteklių panaudojimo klausimais. Oficiali Papua Naujosios Gvinėjos delegacija į Pasaulinę Josu parodą atvyko tiesiai iš Seulo, kur dalyvavo tarptautiniame seminare apie infrastruktūros plėtrą, investicijas į kultūrą ir tradicijų išsaugojimą.

Papua Naujosios Gvinėjos nacionalinės dalies kultūrinis pasirodymas: vietos gyventojų dainos ir šokiai, kurių trumpas ištraukas galite pasižiūrėti vaizdo medžagoje.

 

Parengė: Martynas